TOTO TLPT754801 "Whitney" Pedestal Bathroom Sink
| Item: | TLPT754801 |
| Finish: | Cotton |
| Quantity Available: | Discontinued |
Product no longer available. Please call for assistance to find a similar product.
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Pedestal |
| Faucet Centers | 8 |
| Length | 25" |
| Width | 19" |
| Depth | 34" |
| Height | 34" |
| Bowl Length | 18-5/8" |
| Bowl Width | 11-3/4" |
| Sink Shape | Unique |
| Number of Faucet Holes | 3 Hole |
| Drain Included | No |
| Overflow | Yes |
| Construction | Vitreous China |
| Pedestal Base Included | No |
| Product Specifications |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm www.P65Warnings.ca.gov |

