Edgestar EESB2JACKET Side Burner
| Item: | EESB2JACKET |
| Finish: | Stainless Steel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Installation Type | Built-In |
| Overall Width | 15-1/8" |
| Overall Depth | 23-1/8" |
| Overall Height | 11-5/8" |
| Construction | Stainless Steel |
| Features | • Durable stainless steel construction designed to withstand the outdoor elements. • Recommended for side burner installation locations containing combustible materials • T-304 Stainless steel construction • Compatible with Edgestar ESB2NG and ESB2LP models. • Insulated jacket ensures the safety and ease of installing your side burners |
| Product Specifications |



