Maxim M53474 "StarStrand" Under Cabinet Light
| Item: | M53474 |
| Finish: | N/A |
| Quantity Available: | Please call for availability |
Details and Dimensions
| Height | 2" |
| Width | 240" |
| Length | 0-1/2" |
| Number of Bulbs | 360 |
| Bulb Type | LED |
| Bulb(s) Included | No |
| Max. Wattage Per Bulb | 0.195 W |
| Suitable Installation | Damp |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Lumens Comparison Chart |

