Kohler K33160-NA "Strive" Double Bowl Kitchen Sink
| Item: | K33160-NA |
| Finish: | Stainless Steel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount |
| Number of Bowls | 2 |
| Length | 32" |
| Width | 18-5/16" |
| Number of Faucet Holes | 0 Hole |
| Faucet Included | No |
| Drain Location | End |
| Drain Hole Size | 3-3/4" |
| Construction | Stainless steel |
| Gauge | 16 |
| ADA Compliant | Yes |
| Sink Material | Stainless steel |
| Product Specifications |
| Warranty |

