Maxim M6098CLBK "Classic" Post Light
| Item: | M6098CLBK |
| Finish: | Black |
| Quantity Available: | Please call for availability |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Height | 23-1/2" |
| Width | 12" |
| Post Included | No |
| Number of Bulbs | 3 |
| Bulb Type | Candelabra |
| Bulb(s) Included | No |
| Max. Wattage Per Bulb | 40 W |
| Total Fixture Wattage | 120 W |
| Voltage | 120V |
| Glass Type | Clear |
| Suitable Installation | Wet |
| Weight | 8 lbs |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Lumens Comparison Chart |

